1.B HVL : Nastavljen pobjednički niz

volosko_vaterpolo_smVolosko – Vaterpolisti Opatije zabilježili su sedmu pobjedu u nizu kojom su sačuvali teoretsku šansu za osvajanje prvenstva 1.B HVL.
Na plivalištu u Voloskom pred dvjestotinjak gledatelja savladali su vrlo dobru momčad Zadra koja je pokazala da ima perspektivu i da će u budućnosti igrati zapaženu ulogu u hrvatskom vaterpolu. Gosti su naime skoro tri četvrtine utakmice držali rezultatski priključak i dosta namučili domaće vaterpoliste koji su tek u posljednjem dijelu susreta pokazali svoju kvalitetu te taj dio dobili sa uvjerljivih 5 : 1.
Prva četvrtina počela je vodstvom Opatijaca koje je donio Damjanović da bi gosti uzvratili pogocima Raića i Igora Šarića. Minimalnu prednost Zadrani su sačuvali do kraja četvrtine a strijelac dva pogotka bio je Stipe Ančić dok je za Opatiju pogodili Frajman i kapetan Martinčić.
Početkom drugog dijela Opatijci postižu dva brza gola preko Martinčića i Turine kojima dolaze do vodstva ali Igor Šarić sa dva metra uspijeva savladati Vukovića za novo poravnanje. Do kraja druge četvrtine Žulić koristi grešku zadarske obrane koja ga zaboravlja na dva metra od gola i Opatijci odlaze na poluvrijeme s golom prednosti.
Kada je Matija Frajman iz kaznenog udarca povisio rezultat na 7 : 5 za momčad Opatije svi prisutni pomislili su da je to početak kraja za goste međutim tako nije razmišljao kapetan Zadra Ćurković koji koristi igrača više i ponovno vraća dozu neizvjesnosti u susret. Ipak, preciznim udarcem iz poprilične daljine Juraga priskrbljuje novo vodstvo domaćim vaterpolistima od dva gola razlike i tim se rezultatom ulazi u posljednju četvrtinu.
U toj četvrtini kao što smo već napisali Opatijci dodaju malo gasa i vrlo brzo slamaju otpor gostiju i to ponajviše zahvaljujući inspiraciji svoga kapetana Martinčića koji postiže tri gola za redom ( ukupno pet ) a u listu strijelaca se do kraja još upisuju izdanci opatijske škole vaterpola Tin Žulić te Matej Mrass kojemu je to bio prvijenac u seniorskoj konkurenciji.
Na kraju zadovoljstvo na licima svih aktera, Opatijcima zbog nova dva boda, treneru Jovančeviću zbog dobre igre njegovih pulena, a publici jer su pratili zanimljiviju utakmicu od očekivane.