1.B HVL: Pobjedom protiv Jadrana potvrđeno drugo mjesto @ Liga za prvaka

vk_opatija_bhvl_2015 (1)

Međutim, iako opterećeni osobnim pogreškama zbog čega je trener Kancijanić u igru prisiljen staviti poletarce Brubnjaka i Saftića, Opatijci u trećoj četvrtini dodaju gas i dolaze do velike prednosti od 11 : 7.

Volosko – Opatijski vaterpolisti trijumfalno su završili ovogodišnje prvenstvo 1.B Hrvatske vaterpolske lige, upisavši svih pet pobjeda u ligi za prvaka.Posljednja žrtva u tom briljantnom nizu bili su vaterpolisti kostrenskog Jadrana koji su se prije susreta nadali da bi eventualnom pobjedom preskočili Opatijce na drugoj poziciji.

Trener Kancijanić nije mogao računati na ozljeđenog Mudražiju i reprezentativnim obavezama zauzetog Paparića ali bez obzira na sve probleme njegovi igrači su furiozno ušli u utakmicu i već u prvih osam minuta stekli dva gola prednosti.U drugoj četvrtini Opatijci dižu prednost na tri razlike međutim tada najprije Rakovac dobiva isključenje sa pravom zamjene a nekoliko minuta nakon njega istu kaznu zarađuje i kapetan opatijske momčadi Vedran Deželjin.Kostrenjani obilato koriste takvu situaciju i do poluvremena smanjuju zaostatak na samo jedan gol 6 : 5.

vk_opatija_bhvl_2015 (2)

U zadnjih osam minuta uslijedio je potpuni raspad u igri gostujuće momčadi pa Opatijci predvođeni Carom i Vrlićem u jednom trenutku imaju prednost od čak 16 : 9 nakon čega trener Kancijanić posljednje 4 minute uvodi u igru opatijsku mladost što igrači Jadrana koriste i smanjuju prednost za konačnih 16 : 12.